Іванцюк Квіта

 

 

Усім привіт, я Квіта. Народилась 7 березня в місті Івано – Франківськ, що на західній Україні. Закінчую 5 школу із поглибленим вивченням іноземних мов, а отже вчу англійську та польську мови, вільно спілкуюсь німецькоюю. Окрім основного навчання, веду активну позашкільну діяльність. Відвідую гурток журналістики, літературної та декламаційної майстерності, вихованка центру патріотичного виховання молоді імені С.Бандери, активна учасниця учнівського об’єднання «За честь, за славу, за народ!», ведуча багатьох міських та обласних учнівських заходів. Також захоплююсь фотографією, танцями.

Змалку батьки привили любов до книг, тому зараз не уявляю свого життя без літератури. Писати почала рано: у 5 років написала перший вірш, адресований мамі. Багато разів закидала це заняття в силу не віри у себе. Однак нещодавно зрозуміла, що краще писати « у шухляду», аніж обмежувати себе і не писати взагалі.

Життєве кредо «Вмій бачити щастя у простих речах» .

 

1. Який твій улюблений літературний герой і чому?

Шевченківська "Катерина". Перечитувала поему декілька разів, та ще жодного разу не змогла стримати емоцій. Напевно, не лише через співчуття молодій наївній дівчині, не лише через розуміння її вчинку, адже його можна виправдати коханням, а й через те, що поема не втрачає актуальності й досі. Образ Катерини мені дуже близький, як і напевно кожній молодій дівчині, що була обдуреною чи покинутою коханою людиною.

2. Якщо ти потрапиш в найдивнішу країну, то якою б вона була?

Країна без війни й бідності. Якщо моя Батьківщина зможе подолати ці речі, вона й справді буде найдивнішою. І вигадувати нічого не потрібно.

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв ти погодилась/погодився випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?

Якщо б і справді випала така можливість, обрала б одну із Діснеївських принцес. Досі захоплююсь їхніми історіями та хепі-ендами. Хочеться таких чудес і в житті :

4. Яким має бути Автор?

На мою думку, автор в першу чергу має вірити в те, що пише. Коли ти справді віриш в свої твори, обовязково досягнеш успіху. Важливо також писати серцем, не боятись щирості і оригінальності: стереотипи і "шаблони", як мені здається, можуть "зарити" талант.

5. Яка з прочитаних книг на тебе справила найбільше враження і чому?

Не можу назвати якусь конкретну. Кожна прочитана мною книжка змінює мій світогляд та й мене в цілому. Дуже подобаються романи Світлани Талан, бо вона і є тим автором, що пише серцем. "Коли ти поруч" і "Оголений нерв" справді дуже вплинули не мене й залишили по собі масу емоцій.

6. В чому/кому ти шукаєш натхнення, що воно таке і як його віднайти?

Натхнення завжди зі мною. Не пам'ятаю випадків, коли б я хотіла щось написати і у мене не виходило. Надихає те, що відчуваю, що бачу. Я взагалі людина, яка кожну дрібницю приймає близько до серця, тому в моменти емоціного піднесення пишеться особливо легко. Останнім часом помічаю, що вже не можу не писати. Звикла виливати все на папір.

7. В якому жанрі ти полюбляєш писати свої твори і чому?

Дуже люблю метафори, які краще сприймаються у віршованих творах. Пробую свої сили у написанні віршів з пейзажними мотивами, та все ж надаю перевагу інтимній та інколи філософській ліриці.

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?

Сплячою Красунею. Дуже не вистачає здорового міцного сну :)

9. Опишіть власне робоче місце?

Творчий безлад, хоча мама називає це просто безладом. Завжди розкидані книжки і листочки з нотатками, обов'язково стоїть декілька порожніх чашок. Коли бачу охайне робоче місце, здається, що людина замість того, аби працювати там, просто весь час приводить все у порядок.

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.

Не бачу сенсу вигадувати, коли маємо наочний приклад героїзму. Кожного, хто зараз оберігає моє життя, жертвуючи своїм, я вважаю воістину героєм.

11. Якщо б ти мав/мала можливість обирати над можливість, то яку саме і чому ти б обрав/обрала?

Завжди чути правду від людей, якою вона не була б. Ненавиджу лицемірство та брехню, тому завжди намагаюсь керуватись прислів'ям "Краще гірка правда, ніж солодка брехня".

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?

Одне з бажань, яке хочу реалізувати найближчим часом - написати книгу, яка допомогла б багатьом сімям вцілити. Зараз батьки мають нові сім'ї, тому часто зустрічаю подив і співчуття оточуючих. Завжди кажу, що не потрібно мені співчувати, адже я щаслива, бо щасливі мої рідні, що й хочу донести до сучасників у майбутній книзі. Можливо, саме моя історія зможе дати відповіді на запитання, що стосуються сімейної гармонії та затишку.

13. З якою видатною постаттю сучасності ти б хотів товаришувати?

Мрію про особисту зустріч з Ліною Костенко, дуже захоплююсь її творчістю.

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?

Подруги жартують, що моя душа зараз не в моді. Обрала б 19 століття.

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були в тебе?

Якщо б мене забезпечили елементарними умовами існування, то взяла б подругу, ручку, блокнот, гітару і фотоапарат.

16. Найцікавіша книга для тебе, яка вона?

Складно відповісти, що саме приваблює мене в книгах. Якщо з перших сторінок книжка не зацікавила мене, то я навряд чи колись прочитаю її.

17. Як твої рідні ставляться до того, що ти пишеш? Чи читають? Хто підтримує найбільше?

Рідні не знали довший час, боялась осуду, бо пишу дуже відверто, деколи навіть нетактовно. Але, на мій подив, зрозуміли і зараз дуже підтримують мене. Мама стверджує, що пишу по-дорослому і час від часу запитує, чи є щось новеньке.

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?

Не скажу, бо не здійсниться :)

19. Які є захоплення, окрім літератури?

Справді охоче вивчаю мови, відвідую гурток журналістики. Танцюю, захоплююсь музикою , хочу також реалізувати себе в сфері фотографії. Намагаюсь багато подорожувати. Одним словом, хочеться всього і зразу :)

20. Над чим працюєш зараз і про що будете писати

Немає якоїсь конкретної роботи, працюю над майбутніми творами.

21. Щоб ти побажав/побажала учасникам конкурсу?

Вірити у себе, не зупинятись на досягнутому.

22. Що для тебе є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?

В кожного своє розуміння, та я почуваюсь щасливою, бо навчилась шукати щастя в простих і елементарних речах.

23. Як ти ставишся до критики власних творів?

Критика для мене дуже важлива. Допомагає виправити свої помилки, а отже розвиватись і вдосконолюватись. Звертаю увагу навіть на зауваження та поради людей, які не дуже обізнані у тонкощах літературної майстерності. Адже вони читачі, а моя мета - подобатись читачам.

24. На що саме ти б витратив/витратила свій перший гонорар?

Залежно від його розміру. Хочеться видати свою невеличку збірку.

25. Чому саме ти вирішив взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?

Хороша нагода отримати критику та оцінку своїх робіт від професіоналів. Справді хочу знати, чи вартовне те, що пишу і чи є у мене майбутнє у літературі.

Дивитись конкурсну роботу