Бучек Ольга

Народилася 01 березня 2002 року у м. Львів.

Оля Бучек навчається у 8-Б класі Червоноградської загальноосвітньої школи     І - ІІІ №1 на відмінно. Пише вірші, прозу, займається сучасними танцями, вокалом у студії «Реверанс», співає у церковному хорі при церкві Пресвятої Богородиці Владичиці України, грає на фортепіано, бас - гітарі. Вона переможниця багатьох літературних конкурсів, а саме: “Рекітське сузір’я – 2013, 2014, 2015, 2016”, «Весняний легіт», ”Мій перший вірш”, “Ми маму називаємо святою ”, «Конкурс читців поезії Т. Г. Шевченка», “І слово, і пісня, матусю, тобі ”, міського конкурсу молодих прозаїків ім. Катрі Гриневичевої, ІV Міжнародного літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика у номінації «Дитяча книга юного автора» за збірку «Моя весна», V Міжнародного літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика у номінації «Дитяча книга юного автора» за збірку «Первоцвіти». У 2015-2016 роках  Оля посіла І місце у ІІ етапі, І місце у ІІІ етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика,  І місце у ІІ, ІІІ та ІV етапах мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка, І місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з математики, І місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики, І місце в екологічному конкурсі (номінація «Найкращий проект, відеозапис»), переможець І етапу конкурсу Всеукраїнська премія «Диво-дитина-2015».Є стипендіатом Червоноградської міської ради та Президента України.

 

1. Який твій улюблений літературний герой і чому?

Мій улюблений літературний герой – головна героїня твору Елеонор Портер «Поліанна». Дівчинка є для мене зразком правильного життя, бо вона своєю грою навчає всіх справжньої радості. З її допомогою можна розгледіти щось прекрасне в цьому сірому буденному світі. В цьому і полягає сенс людського щастя.

2. Якщо ти потрапиш в найдивнішу країну, то якою б вона була?

Найдивніша країна – країна смаколиків. Тут повсюди ростуть фруктові дерева з найсоковитішими плодами, будинки веселкових кольорів, шоколадні фонтани. З дощем випадають цукерки, а замість снігу – печиво. Для зручного пересування в кожного на спині є моторчик, як у Карлсона, за допомогою якого можна переноситися куди-забажаєш, і за дуже короткий період часу. Захотів відпочити, натиснув на кнопку, зачекав 10 хвилин і ти – на Багамах.

3. З ким би з міфологічних чи казкових героїв ти погодилась/погодився випити філіжанку чаю чи шоколаду і чому?

З Поліанною. Я б хотіла пограти з нею в гру «Радість». Це б принесло мені досвід і можливість краще пізнати всю красу цього світу.

4. Яким має бути Автор?

Автор повинен бути неординарною особистістю. Він повинен уміти правильно сприймати критику, адже без цього неможливо вдосконалюватися.

5. Яка з прочитаних книг на тебе справила найбільше враження і чому?

«Чорнильне серце» Корнелія Функе. Ця книга дуже захоплююча, уся пронизана фантастикою і чарами. Мені вона дуже сподобалася тому, що її цікаво читати. Авторка постійно все заплутує, недоговорює, не пояснює деяких речей, тому хочеться читати ще і ще, щоб про все довідатися. Мо і його дочка Мегі - головні герої з найкращими рисами характеру. Батько має незвичайний дар – вичитувати героїв з книжок у реальне життя. Згодом це перейме від нього і його дочка. Мо вичитав із книги злого Каприкорна, який тепер полює на нього та Мегі. Батько з дочкою відважно борються за добро, потрапляючи в різні захоплюючі ситуації.

6. В чому/кому ти шукаєш натхнення, що воно таке і як його віднайти?

Натхнення я шукаю в природі. Іноді пишу про своїх рідних або про якісь певні життєві події. Натхнення – сила, послана з неба. Це щось незбагненне, яке може прийти нізвідки. Натхнення не завжди можна віднайти тоді, коли забажаєш. Воно приходить раптово.

7. В якому жанрі ти полюбляєш писати свої твори і чому?

Я люблю писати свою поезію в жанрі пейзажної лірики. Мабуть тому, що найчастіше я знаходжу натхнення від споглядання картин природи.

8. Ким із казковий персонажів хотілось би стати хоч на годину?

Я б хотіла стати Чарлі, головним героєм твору «Чарлі і шоколадна фабрика» , і побачити всі ті дивні, фантастичні речі!

 

9. Опишіть власне робоче місце?

Затишна кімната. Великий дерев’яний стіл. Саме тут народжуються мої твори. Підведеш очі – побачиш книжкову полицю. Тут є усі мої улюблені книжки. На підвіконні милуються пейзажем вулиці кімнатні рослини, за якими люблю доглядати.

10. Придумайте та опишіть власного українського супер-героя.

Цей чоловік сміливий, чесний, благородний. Він уміє співчувати, ділитися з ближнім і працювати. Але головне - у його серці палає любов до Батьківщини та до українського слова. Цей український супер – герой є прикладом справжнього патріотизму. Саме він може врятувати і визволити нашу неньку – Україну з пут війни.

11. Якщо б ти мав/мала можливість обирати над можливість, то яку саме і чому ти б обрав/обрала?

Я б обрала над можливість літати. Часто мені бракує часу на відпочинок, спілкування з друзями. Іноді просто хочеться побайдикувати. А з крилами я б робила все у багато разів швидше.

12. Чому саме і коли прийшла ідея написати книгу?

У мене є 2 авторські збірки: «Моя весна» (поетична) та «Первоцвіти» (прозова). Я вирішила видати книгу тоді, коли зрозуміла, що написала достатню кількість творів.

13. З якою видатною постаттю сучасності ти б хотів товаришувати?

Я б хотіла товаришувати із Мариною Степанівною Павленко. Мені дуже подобається стиль її письма. Її чудовий твір «Русалонька із 7-В», або «Прокляття роду Кулаківських» ми вивчали у сьомому класі. Це справді видатна постать. Марина Павленко – українська поетеса, письменниця , художниця, науковець, педагог. Я впевнена , що мені було б дуже цікаво з нею спілкуватися.

14. Якби винайшли машину часу, то куди саме хотілось потрапити?

Я б хотіла потрапити в майбутнє, щоб подивитися на себе та загалом усі зміни в людському світі. Можливо, побачивши наслідки, не допустила б чогось у теперішньому, повернувшись знову у свій час. Тим самим я б змінила своє майбутнє на краще.

15. П’ять речей дозволяють взяти на безлюдний острів. Які б вони були в тебе?

Ручка, зошит, пригодницька книга, компас, аптечка.

16. Найцікавіша книга для тебе, яка вона?

Найцікавіша книга для мене це пригодницька або детективна книга, сповнена багатьма цікавими ситуаціями, в які потрапляють головні герої. Це, наприклад, «Пригоди Шерлока Холмса».

17. Як твої рідні ставляться до того, що ти пишеш? Чи читають? Хто підтримує найбільше?

Моїм рідним подобається те, що я пишу. Вони пишаються мною. Найбільше мене підтримує рідна матуся. Саме їй я завдячую тим, чого досягла.

18. Найзаповітніша мрія: яка вона?

Щоб в Україні запанував мир і нехай не буде жодних перешкод для її розвитку та розквіту.

19. Які є захоплення, окрім літератури?

Сучасні танці, вокал, гра на фортепіано та бас - гітарі.

20. Над чим працюєш зараз і про що будете писати

Я працюю над своєю повістю «Мої пригоди з Гелексі». Це твір про мою подорож у майбутнє. У ньому буду писати про тогочасну школу та ставлення дітей до навчання.

21. Щоб ти побажав/побажала учасникам конкурсу?

Я б побажала всім мирного неба над головою, творчого натхнення і нових злетів! Підкоряйте літературні вершини!

22. Що для тебе є щастя? Яку людину можна назвати щасливою?

Щаслива людина – це та, яка тішиться і радіє тому, що має. Хтось може бути багатим, проте відчувати нестачу грошей. Така людина нещасна. А от головна героїня твору «Поліанна» не мала практично нічого. Вона була бідною сиротою, яка мала лише злу і черству тітку Поллі. Проте дівчинка вважала себе щасливою. І світ їй здавався кольоровішим, ніж тому багачу. Це так тому, що кожна людина по- різному розуміє щастя. Одні мають його багато, проте продовжують шукати, а інші практично не мають, але все ж знаходять його, як Поліанна, у маленьких дрібничках. Для мене щастя – це любов батьків, рідних і близьких, вірні друзі та хобі.

23. Як ти ставишся до критики власних творів?

Я не ображаюся, а просто намагаюся зрозуміти критику. Вислуховую все до кінця та прагну виправити помилки і більше не повторювати їх. Ось так письменники і виписуються, тобто переходять на вищий рівень досконалості. Звичайно, якщо ж з чимось не погоджуюся, то відстоюю власну думку. Я завжди намагаюся прислухатися до порад.

24. На що саме ти б витратив/витратила свій перший гонорар?

На благодійність.

25. Чому саме ти вирішив взяти участь в конкурсі «ПероДактиль»?

Мене зацікавив цей конкурс. Маю чудову нагоду позмагатися з творчими дітьми України, а також отримати відгуки компетентного журі.

Дивитись конкурсну роботу